TOPlist
Značkové zboží
Dáváte přednost kvalitě? Volte značkové zboží…

Calvin Klein, americký módní návrhář, se narodil v roce 1942 v New Yorku jako potomek maďarského emigranta. Jeho jméno se ve světě módy stalo světově proslulou značkou. V roce založil Calvin Klein Ltd, která se v 70. a 80. letech 20. století zaměřovala především na džínové oděvy. Módnímu návrhářství se ale věnoval již od samého mládí.

Džíny a další modely se značkou Calvin Klein se vyznačovaly moderním střihem, lehkostí, originalitou a byly velmi pohodlné. Sám Calvin Klein, označovaný někdy za excentrického a namyšleného člověka, ale také za mistra barev, prý kdysi prohlásil. „Udělám džíny, ve kterých se nebudete stydět před anglickou královnou. Ale dejte mi za ně pět tisíc dolarů. To je odpovídající cena za moje džíny.“

Modely Calvin Klein jsou označovány jako unisex – oblečení, ať už to jsou trička nebo džíny, jsou určeny mužům i ženám. Vedle módního oblečení společnost pod svojí značkou vyrábí také hodinky, parfémy a další doplňky. I v případě parfémů šel Calvin Klein cestou unisexu. První vůni pro muže i ženy se stala jeho CK One. Po ní následovaly Escape, Eternity, Obssesion, CK in 2 U, Euphoria a Euphoria Blosom.