TOPlist
Značkové zboží
Dáváte přednost kvalitě? Volte značkové zboží…

Americká firma Nike je největším výrobcem sportovní obuvi a oblečení na světě. Společnost byla založena v roce 1964 pod jménem Blue Ribbon Sport. Svoje současné jméno má Nike od řecké bohyně vítězství. Svoje výrobky firma na trh uvádí pod řadou produktových řad jako např. Nike Golf, Nike Pro, Nike+, Air Jordan, Nike Skateboarding, Team Starter.

V roce 1982 firma Nike navždy změnila svět basketbalu, když přišla s nejinovativnějším obutím své doby. Botou Nike Air Force 1 pojmenovanou podle letadla amerických prezidentů . Air Force 1 proslavily basketbalové superstar jako Charles Barkley, Kobe Bryant nebo LeBron James. Z Nike Air Force 1 se stala světově nejvyhledávanější bota, která se stala oblíbenou nejen u vyznavačů basketbalu.

Kromě výrazného loga známého jako „Swoosh“ má Nike zaregistrovaný také slogan „Just Do It“.
V roce 2006 Nike spojila síly se společností Apple a představila technologii propojující boty Nike s digitálním přehrávačem Apple iPod. Zařízení se skládá ze dvou částí: z vysílače, který se umístí do bot a přijímače na iPodu.

V roce 2007 pak firma Nike dokončila převzetí britského výrobce sportovního vybavení Umbro, který se zaměřoval hlavně na fotbalové oblečení a obuv. Nike se tak snaží posílit svoji fotbalovou divizi.